Magiczne pudełka

Już tradycyjnie na lekcjach języka polskiego po zakończeniu omawiania lektury uczniowie klasy V przygotowywali tzw. „pudełko lekturowe”. To ostatnio jeden z ciekawszych sposobów na podsumowanie i utrwalenie treści z przeczytanej książki.

W przypadku lektury „Chłopcy z Placu Broni”, którą właśnie omówili uczniowie, do pudełka lekturowego zaproponowali wykonanie makiety tytułowego placu broni, którym tak naprawdę był zwykły tartak. W ten sposób każdy został zmotywowany do tego, aby wypowiedzieć się w kilku zdaniach na temat lektury. Uczniowie mogli zobaczyć, że kilkuminutowa wypowiedź nie jest aż tak straszna i trudna. Trzeba przyznać, że przy pomocy bujnej wyobraźni i pomysłowości piątoklasiści wyczarowali naprawdę „magiczne pudełka”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

galeria