Przedszkolaki w projekcie “Gramy zmysłami”

Mamy przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Gramy zmysłami”. Celem projektu jest m.in.: wielozmysłowe poznawanie świata przez dzieci, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw, tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała.

W kolejnych miesiącach realizować będziemy zadania dotyczące poszczególnych zmysłów. Dzisiaj zrealizowaliśmy październikowe zadanie -,,Ścieżka sensoryczna". Nasz przedszkolny koordynator projektu p. Justyna, we współpracy z p. Ewą i p. Sylwią pracownikami PPP w Krasnymstawie, przygotowały i przeprowadziły dzisiejsze zadanie. Po przywitaniu, wszystkie dzieci z naszego przedszkola, udały się na spacer po naszej okolicy w celu zebrania darów jesiennych. Z pełnymi koszami, wiaderkami i pojemnikami wróciliśmy do sali, aby wspólnie przygotować Panią Jesień, wykorzystując nasze zbiory. Odtańczyliśmy sensoryczny taniec wokół naszej jesiennej pani, a następnie wszyscy chętni przeszli po sensorycznej ścieżce, ale tym razem już bez skarpet. Na zakończenie wspólnych zajęć, wszystkie dzieci otrzymały obrazki, które z przyjemnością wypełniły jesiennymi kolorami.

Był to dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy.

galeria