Spotkanie naszych uczniów z teatrem

29 i 30 września nasi uczniowie z klas IV-VI oraz z klasy VII i VIII udali się do KDK-u na spektakle teatralne, przygotowane dla nich przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. W tym roku szkolnym pierwszego dnia młodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć sztukę pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Opowiada ona losy dziewczynki, która jest sierotą i przez pomyłkę trafia na Zielone Wzgórze.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji położyli nacisk na to, aby młodzi widzowie zamiast posągowej ikony literatury i filmu dostrzegli w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania korespondują z tym, czego sami doświadczają. A jak odebrali sztukę uczniowie? Okaże się podczas omawiana lektury.

Następnego dnia starsi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz - obrazy”. Sam „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza jako gatunek literacki jest nazywany epopeją. A jaki jest naprawdę? Na pewno nie do końca czytelny i zrozumiały dla młodego człowieka. Oglądani przez nas aktorzy postawili sobie za cel ambitne zadanie, aby w nowej inscenizacji teatralnej, ukazać całe bogactwo utworu. W cykl 12 scen – obrazów, przedstawili główne wątki składające się na to ponadczasowe dzieło. Czy im się udało? Wydaje się, że zamysł był dobry.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

galeria