Narodowe Czytanie 2022 „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie to coroczna akcja, która od 11 lat odbywa się pod patronatem prezydenta RP i ma na celu promocję czytelnictwa. Ponieważ rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, do czytania wybrano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten zbiór poezji został po raz pierwszy wydany 200 lat temu i zapoczątkował polski romantyzm. W szkolnym Narodowym Czytaniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII. Czytali wspólnie wybrane ballady:

„Panią Twardowską” - Maja Demczuk, Bartoszj Dziedzic, Emilia Bańka, Miłosz Świdnik, Szymon Brzyszko i Dawid Tymicki.

„Powrót taty” – Antonina Witko, Karol Dziedzic, Wiktoria Gadomska i Roksana Podgórska.

„Świteziankę” – Oliwia Mazurek, Klaudia Żuk, Nikola Wiącek, Oliwia Ścibak, Bartłomiej Jaremek i Bartłomiej Puława.

Do wysłuchania ballad zapraszała Julia Gleń uczennica klasy siódmej.

galeria