Koniec roku szkolnego 2021/2022

Koniec roku szkolnego wyzwala w nas radość i smutek. Radość, że w końcu mamy upragnione wakacje i duuużo czasu wolnego od nauki, a smutek, bo przecież dwa miesiące musimy czekać, aby spotkać się z naszymi kolegami i koleżankami. Niektórzy twierdzą, że to czas rozliczeń, z tego co się nauczyliśmy i co zdobyliśmy będąc uczniem w danym roku.

Świadectwa  (i te z paskiem czerwonym, i te bez), dyplomy gratulacyjne, listy, nagrody rzeczowe, a najważniejsze – uśmiechnięte buzie dzieci, które rosną nam w oczach i zanim się obejrzymy z tego „pierwszaka” stają się ósmoklasistą. Osiem lat w szkole swojego dzieciństwa to dużo czy mało? Trudno to określić, ale  kiedy się widzi tę wspaniałą młodzież, która opuszcza mury naszej szkoły idąc w świat, ma się z tyłu głowy, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę, my nauczyciele, pracownicy szkoły, a szczególnie rodzice. Tak więc były łzy żegnające naszych kolejnych absolwentów, na których będziemy zerkać na szkolnym tablo, czy na facebooku. Ale zanim przeszliśmy do pożegnania ósmoklasistów, nastąpiła uroczysta zamiana pocztu sztandarowego. Dominika Gadowska, Nikola Krzyżanowska i Adrian Traczyński przekazali sztandar szkoły swoim młodszym koleżankom – Oliwii Mazurek i Klaudii Żuk oraz koledze – Sebastianowi Żdżyłowskiemu. Tak dokonał się ceremoniał niesłychanie ważny dla naszej społeczności szkolnej, praktykowany od wielu lat. Z dumą wysłuchaliśmy też przyrzeczenia ósmoklasistów na sztandar naszej szkoły, że będą dobrymi ludźmi godnie reprezentującymi naszą ojczyznę. I przyszedł też czas na wyróżnienia. A kto je otrzymał?

Poniżej lista dzieci wyróżnionych:

Klasa 1 - Maja Bojarska, Kamil Wójcik

Klasa 2 - Zuzanna Bojarska, Aleksandra Dziedzic, Kacper Piłat, Piotr Psujek, Lena Rudnik

Klasa 3 - Wiktor Flis, Kamil Ołówka

Klasa 4 - Maja Demczuk – 5,00, Bartosz Dziedzic – 4,92, Wiktoria Antoniak – 100% frekwencji, Klaudia Kozorys – 100% frekwencji

Klasa 5 - Julia Bęsiuk – 5,00, Patryk Dobosz – 5,00, Antonina Witko – 4,92, Karol Dziedzic – 4,85

Klasa 6 - Kacper Kozorys – 4,92

Klasa 7 - Klaudia Żuk – 4,93, Oliwia Mazurek – 4,86

Klasa 8 - Nikola Krzyżanowska – 5,72, Dominika Gadomska – 5,22, Agata Ołówka – 4,78, Alicja Kozorys - 100% frekwencji, Adrian Traczyński - 100% frekwencji

Nagrody specjalne Rady Pedagogicznej w tym roku szkolnym zostały przyznane:

Uczeń Roku – Nikola Krzyżanowska,

Primus Inter Pares – Dominika Gadomska

Sportowiec Roku – Karol Dziedzic 

Nagrody Rady Rodziców, wręczane przez przewodniącą rady panią Joannę Mazurek,  za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali uczniowie z klas IV – VIII, którzy uzyskali średnie od 4,75 wzwyż. Byli to:

Klasa 4 - Maja Demczuk – 5,00, Bartosz Dziedzic – 4,92

Klasa 5 - Julia Bęsiuk – 5,00, Patryk Dobosz – 5,00, Antonina Witko – 4,92, Karol Dziedzic – 4,85

Klasa 6 - Kacper Kozorys – 4,92

Klasa 7 - Klaudia Żuk – 4,93, Oliwia Mazurek – 4,86

Klasa 8 - Nikola Krzyżanowska – 5,72, Dominika Gadomska – 5,22, Agata Ołówka – 4,78

Dziękujemy nauczycielom za wspaniałą organizację zakończenia roku szkolnego: Pani Danucie Hus, Monice Skryckiej, Leszkowi Darmochwałowi, Agnieszce Jasińskiej, Iwonie Karpińskiej, i dziękujemy uczniom oraz rodzicom  za cudowne chwile wspólnie spędzone. Teraz czas na odpoczynek! Wakacje!!! Spotykamy się 1 września!

Nie do wiary jak szybko płynie czas

Wczoraj mali, dziś dorosły świat

Wciąż pamiętam pierwszy, szkolny dzień

Tak wyraźnie widzę to

 

Moja szkoła jak majowy dzień

Czasem słońce, czasem chwile złe

Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy

Nigdy tego nie zapomnę

 

Ostatni raz z moją klasą

Już pożegnać czas mych przyjaciół

Dzisiaj każdy ma

Swój dorosły świat

(Manchester – Ostatni Raz z moją klasą)

galeria