Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Parku Trampolin „Mania Skakania” w Lublinie

21 października uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń i rodziców wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem było Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci oprócz długiego spaceru (ok. 10 km ) po terenie skansenu , mieli okazję zobaczyć dawne życie na wsi. Uczniowie wzięli także udział w lekcji edukacyjnej pt. „Ginące zawody”, podczas której zwiedzili wiatrak z Zygmuntowa, kuźnię, chałupę z Urzędowa oraz olejarnie.

Pani prowadząca zajęcia opowiadała dzieciom o pracy kowala, garncarza, olejarza oraz młynarza. Drugim punktem wycieczki- dla większości najbardziej oczekiwanym - był park trampolin. Dzieci przez dwie godziny z radością oddały się zabawie. Był to czas istnego szaleństwa: skoki, salta, nurkowanie w basenie z gąbkami. Na koniec wszyscy posilili się pizzą i pyszna lemoniadą. Uczniowie spisali się na medal. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.

galeria