W zdrowym ciele zdrowy duch

W dniu 12 października 2021 roku uczniowie klasy VI razem z wychowawczynią panią Małgorzatą Wit udali się do Rezerwatu Przyrody „Wodny Dół”. Był to pieszy rajd, który miał na celu integrację zespołu klasowego.

Wyruszyliśmy z samego rana, ponieważ mieliśmy do przebycia dobrych kilka kilometrów. Najpierw udaliśmy się ulicą Bojarskiego i przeszliśmy malownicze tereny do styku z ulicą Kolonia Krakowskie Przedmieście. Następnie szliśmy już tą ulicą aż do Kolonii Niemienice i tam na skraju lasu dotarliśmy do Rezerwatu Przyrody „Wodny Dół”. Pogoda sprzyjała nam średnio, niebo było częściowo zachmurzone, w twarz wiał nam dość nieprzyjemny wiatr. Na szczęście w samym lesie zrobiło się dużo spokojniej. Mogliśmy podziwiać malownicze wąwozy naszego rezerwatu w jesiennym anturażu. Jasiek i Filip wykonali sporo zdjęć krajobrazu wkraczającego już w głęboką jesień.

Do szkoły wróciliśmy nieźle zmęczeni, jednak w dobrych humorach. Według obliczeń Szymona i Kacpra przebyliśmy około 17 kilometrów. Można to uznać za niezły wyczyn! Następnego dnia już nikt nie pamiętał o niewygodnych butach, ciasnych spodniach czy słabej kondycji. Liczymy na to, że na wiosnę uda nam się powtórzyć tą trasę. Może jeszcze ktoś zechce się do nas przyłączyć? Zapraszamy… także do galerii zdjęć.

galeria