Pisać każdy może …

Na 21 czerwca 2021 zaplanowano w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie ogłoszenie wynikówXVIII Powiatowego Konkursu literacko – plastycznego „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”. Jednak w związku z obostrzeniami pandemicznymi uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody w swoich szkołach podczas zakończenia roku szkolnego.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy IV, do których ten konkurs był skierowany. W tym roku szkolnym w kategorii literackiej nie przyznawano miejsc tylko główne nagrody i wyróżnienia. I tak nagrodę zdobył Patryk Dobosz, który napisał „Legendę o klęczącym drzewie” zaś wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Antonina Witko za legendę pod tytułem „Cudowna kapliczka”.

Oprócz nagród rzeczowych dodatkowym wyróżnieniem jest to, że legendy Patryka i Tosi zostały opublikowane w zbiorku wszystkich dostrzeżonych legend, który wydała Powiatowa Biblioteka Publiczna. Poza tym ukażą się jeszcze w najbliższym czasopiśmie kulturalno-literackim „Nestor”. Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego: Małgorzata Wit. Zapraszamy do galerii zdjęć.