Inspiracje naszych uczniów Filmoteką Szkolną

28 maja 2021 roku odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie finał XIX Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”, organizowany przez opiekuna MDKF „Iluzjon” oraz lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej, nauczyciela j. polskiego i edukacji filmowej w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, panią Ewę Magdziarz.

Podobnie jak w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa cała uroczystość miała skromny, raczej symboliczny wymiar. W pracowni filmoteki szkolnej w obecności dyrektor szkoły i nauczycieli odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań.

Jak co roku konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Krasnystaw i nie tylko. Uczniowie mieli do wyboru nakręcenie krótkiego filmu, wykonanie plakatu filmowego lub napisanie scenariusza do wybranych filmów z pakietu „Filmoteki Szkolnej”. W tym trudnym roku zdalnego nauczania dwoje uczniów z klasy VII pod opieką nauczyciela j. polskiego, pani Małgorzaty Wit, wykonało prace. Okazało się, że w kategorii plakatu filmowego I miejsce zajęła Nikola Krzyżanowska za plakat do filmu pt. „Exit”, zaś w kategorii scenariusza filmowego (scenariusz „Będzie lepiej?”) I miejsce zajął jej kolega z klasy Michał Roman.

Gratulujemy naszym uczniom tak dużego sukcesu. Mamy nadzieję, że tegoroczny wynik zachęci innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Zapraszamy do galerii.

20210531 064406

20210531 064304

20210504 141456