Pasowanie na ucznia klasy I

16 października, mimo pandemii, w naszej szkole miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Najmłodsi z naszej uczniowskiej braci zostali pasowani na uczniów i weszli do szkolnej społeczności. Na początku nastąpiła uroczysta chwila na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Dzieci powtarzały za wychowawczynią tekst ślubowania, a Pan Dyrektor życzył im sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a następnie dokonał ceremonii pasowania każdego pierwszaka wielkim ołówkiem.

Na tej uroczystości nie zabrakło również najmilszych dziecięcemu sercu osób – ich rodziców, którzy z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych związanych z pandemią, z dumą i niekiedy ,,łezką w oku’’ obserwowali występy swoich pociech. W czasie uroczystości pierwszaki miały okazję zaprezentować co już potrafią, a przede wszystkim starały się udowodnić wierszem i piosenką to, iż szkoła nie jest dla nich straszna.

Wszyscy uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy na ucznia.

galeria