„Filmowe sukcesy naszych uczennic”

Piątek - 13 marca 2020 roku - okazał się jednak dniem pechowym. Właśnie w tym dniu, jak co roku, miał się odbyć w Krasnostawskim Domu Kultury finał XVIII Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”, organizowany przez opiekuna MDKF „Iluzjon” oraz lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej, nauczyciela j. polskiego i edukacji filmowej w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, panią Ewę Magdziarz.

Niestety, wszystko zostało odwołane z racji zawieszenia zajęć szkolnych i wszelkiego rodzaju imprez w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa. A szkoda, bo jak dowiedzieliśmy się z nadesłanego kilka tygodni później do szkoły protokołu, nasze dwie uczennice uzyskały wysokie miejsca. Konkurs byłkierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Krasnystaw i nie tylko. Uczniowie mieli do wyboru:nakręcenie krótkiego filmu, wykonanie plakatu filmowego lub napisanie scenariusza do wybranych filmów z „Filmoteki Szkolnej”.

Z naszej szkoły pod opieką nauczyciela j. polskiego, pani Małgorzaty Wit dwie uczennice z klasy VI i VIII wykonały prace. Okazało się, że w kategorii plakatu filmowego I miejsce zajęła Aleksandra Roman z klasy VIII za plakat do filmu pt. „Zmruż oczy”, zaś miejsce II jej młodsza koleżanka Nikola Krzyżanowska z klasy VI za plakat do filmu „Offline”. Gratulujemy naszym dziewczynom tak dużego sukcesu. Mamy nadzieję, że tegoroczny wynik zachęci innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac konkursowych.

700 filmowy 2