Konkurs literacko – plastyczny „Nasze nowele – znamy i czytamy”

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie podsumowano powiatowy konkurs literacko - plastyczny „Nasze nowele – znamy i czytamy”, inspirowany nowelami Narodowego Czytania. Biblioteka gościła laureatów, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz biblioteki powiatu

krasnostawskiego, które były współorganizatorami konkursu. Do etapu powiatowego zgłoszono 46 prac plastycznych i 27 prac literackich uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych, które oceniała komisja w składzie: Joanna Kawęcka, Joanna Hryniewicz, Elżbieta Patyk, Joanna Radziszewska. Miło nam donieść, że w kategorii plastycznej, której zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu okładki do wybranej noweli – dowolną techniką plastyczną, nagrodę otrzymała Nikola Krzyżanowska, uczennica klasy VI naszej szkoły, za okładkę do noweli „Katarynka”. Gratulujemy Nikoli i opiekunowi pani Agnieszce Jasińskiej.

3