I młodzi pozostaną ...

We wtorkowy poranek udaliśmy się do naszego krasnostawskiego kina na niezwykły film dokumentalny w reżyserii Petera Jacksona „I młodzi pozostaną”. Film opowiada o trudach I wojny światowej oczami zwykłych żołnierzy. Jest to pierwszy film dokumentalny laureata Oscarów Petera Jacksona w którym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej.

To stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum, z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. Dzięki temu możemy wspólnie przeżywać czas trudu wojennego wraz z narratorami – weteranami wojny. Film jest wyjątkowy pod każdym względem, a historia w nim opowiedziana pozostaje na długo w pamięci. Dzieło Jacksona powinno być lekturą obowiązkową dla wszystkich młodych ludzi, a szczególnie dla tych którzy uważają, że jedynym sposobem na rozwiązywanie konfliktów jest wojna. Po tym filmie zmienią zdanie!

5 i młodzi

4 i młodzi

1 i młodzi

2 i młodzi