Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to dzień wyjątkowy w naszym kalendarzu. Kto nie miał tego małego pluszaka, który zawsze towarzyszył nam na nasze małe dobre i złe. Odpędzał dziecinne strachy, był powiernikiem naszych skrytych myśli, zawsze nas wysłuchiwał, a i nasze dziecinne łzy nie raz ocierał.

Ten największy przyjaciel każdego małego człowieka wraz z dorastaniem zostaje zapomniany. Ale raz w roku, w listopadzie, przypominamy sobie o jego magicznych zdolnościach. Choć mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią.
A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu … od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Teraz pluszowy miś jest symbolem znanym na całym świecie. Również w naszej szkole zawsze wspominany wraz z Dniem Życzliwości, który tak wspaniale przygotował Samorząd Uczniowski. Nie zapomnieliśmy w tym dniu o naszym koledze Łukaszu, który uległ wypadkowi i dzięki słodkim aukcjom i loteriom mogliśmy choć trochę wspomóc.

galeria