Projekt edukacyjny IPN – Satyra Stanu Wojennego

25 listopada grupa uczennic z klasy VIII, wraz z p. Anną Wroną wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Satyra Stanu Wojennego”. Tematyka projektu dotyczyła różnorodnych form satyry i humoru politycznego, które pojawiały się w wydawnictwach niezależnych i w obiegu społecznym w okresie stanu wojennego.

Organizatorem projektu było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Na początek uczestnicy wysłuchali wstępu historycznego, wprowadzającego ich w tematykę Stanu Wojennego, następnie odbyły się warsztaty tworzenia animacji poklatkowej, prezentującej różnorodne formy niezależnej satyry politycznej podczas stanu wojennego. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość utworzenia własnego projektu animacji poklatkowej z wykorzystaniem oryginalnych materiałów z epoki.

galeria