Przedstawienie ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Spotkanie z niezwykłym Doktorem, który rozumiał mowę zwierząt…17 października dzieci z naszego przedszkola i klas I-III uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,,Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie zostało oparte na motywie lektury Lofting Hugh pt. ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Widownia z dużym zaangażowaniem śledziła przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam leczyć chore małpki. Pomimo licznych niebezpieczeństw, które czyhały na nich podczas podróży przez morze i w czasie wędrówki przez dziką dżunglę udało im się szczęśliwie dotrzeć na miejsce i pomóc chorym zwierzętom.


Uczestnicząc w tym pięknym przedstawieniu młodzi widzowie mieli okazję zwrócić uwagę na stworzenia, które mieszkają tuż obok nas, a o istnieniu których często zapominamy. Zwierzęta, bo o nich tu mowa, to istoty piękne, wrażliwe i szczere. Obserwując je uważnie sami możemy się wiele nauczyć. Być może teraz nieco inaczej, z większą sympatią i życzliwością będziemy patrzeć na wszystkie żywe istoty.

galeria