„Nie taki diabeł straszny!”

„Nie taki diabeł straszny!”

W czwartek,  26 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Pomijan, udali się do pobliskiego Muzeum Regionalnego w  Krasnymstawie na lekcję muzealną pt. „Strachy na Lachy”. Na miejscu pracownik muzeum posadził wszystkich uczniów na podłodze i przez ponad godzinę opowiadał o dawnych wierzeniach ludzi w naszym kraju. Uczniowie mogli dowiedzieć się, kim były czarownice, kto mógł zobaczyć diabła oraz co zrobić, aby nie spotkać wampira na swojej drodze. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę archeologiczną dotyczącą Grodów Czerwieńskich. Po tak ciekawej lekcji czwartoklasiści udali się do pobliskiej pizzerii, aby uczcić koniec roku szkolnego. Po drodze uczniowie „przywitali się” z pomnikiem ludowego poety Stanisława Bojarczuka. Na zakończenie naszej wyprawy niektórzy jeszcze skusili się na porcję lodów. Po dniu pełnym wrażeń, gdy wracaliśmy już do szkoły, złapał nas dosyć ulewny deszcz, jednak nie zdołał popsuć już i tak wakacyjnych nastrojów.

                                                           Małgorzata Pomijan