Spotkanie z pracownikami OSM Krasnystaw

Spotkanie z pracownikami OSM Krasnystaw

27 maja 2014 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w nietypowych zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w  Krasnymstawie. 

Rozpoczęły się one prezentacją krótkiego filmu dotyczącego historii zakładu i przedstawiającego proces produkcji niektórych produktów mleczarskich. Następnie odbyła się część warsztatowa spotkania. Uczniowie mogli samodzielnie przygotować własną porcję jogurtu owocowego, złożyć kartonik na mleko, degustować różne produkty i oceniać ich walory smakowe. Największy zachwyt wśród uczniów wzbudziła możliwość uczestniczenia w produkcji masła. Wszystkie dzieci mogły własnoręcznie ubijać masło w drewnianej maselnicy. Przez cały czas pani z OSM bardzo ciekawie opowiadała
o specyfice pracy w mleczarni, roli mleka i jego przetworów w codziennym jadłospisie. Masełko smakowało wyśmienicie i kanapki błyskawicznie znikały w buziach dzieci.

Na  podsumowanie spotkania przeprowadzony został konkurs wiedzy z nagrodami. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące historii OSM i produktów wytwarzanych
w mleczarni.

Na zakończenie miłą niespodzianką dla wszystkich było otrzymanie od pracowników OSM jogurtów i notesików.

Jesteśmy wdzięczni pracownikom OSM Krasnystaw za zorganizowanie wspaniałych zajęć, możliwość spróbowania wielu produktów mlecznych i poszerzenia wiedzy na ich temat.

Anna Wrona