Na koncercie w Szkole Muzycznej

30 kwietnia grupa starszaków z naszego przedszkola oraz uczniowie klas I-III wraz z opiekunami uczestniczyły w koncercie, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie.

Dzieci miały możliwość zobaczenia niektórych instrumentów oraz wysłuchania utworów, granych przez uczniów tej szkoły. Mogły bliżej zapoznać się z wyglądem następujących instrumentów: fortepian, flet poprzeczny, kontrabas, skrzypce, saksofon, ksylofon, wiolonczela, akordeon, trąbka oraz spróbować gry na dowolnym instrumencie. Grę na wiolonczeli zaprezentowała uczennica z naszej szkoły- Julia Dunaj.

Prowadzący koncert zachęcał uczestników koncertu, którzy wykazują zdolności i zainteresowania muzyczne do udziału w przesłuchaniu kandydatów do Szkoły Muzycznej oraz zapisaniu się na zajęcia nauki gry na wybranym instrumencie.