Choinka w klasach I – III

Choinka w klasach I – III

13 lutego 2014 r. dzieci z klas I – III bawiły się na zorganizowanej dla nich zabawie choinkowej. Impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Niemienicach. Niektórzy uczniowie wystąpili w przygotowanych na te okazję strojach karnawałowych. Wśród dziewczynek największym powodzeniem cieszył się strój wróżki
i księżniczki, a chłopcy najchętniej występowali w stroju pirata, żołnierza i batmana.

Oprawę muzyczną na zabawie choinkowej zapewnili członkowie zespołu muzycznego SONADO. Dzieci chętnie brały udział w licznych zabawach przy muzyce, konkursach
i tańcach integracyjnych. Słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się pląsy w wylosowanym przebraniu oraz taniec parami z balonem oraz na gazecie. Zwycięskie pary zostały nagradzane gromkimi brawami.

Uczniowie klasy III wystawili przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy  inscenizację o miesiącach i porach roku. Klasa II tańczyła taniec karnawałowy w maskach, natomiast dzieci z klasy I zaprezentowały improwizacje ruchowe do piosenek o tematyce zimowej oraz zatańczyły w parach taniec ,,Renifery”.

Pod koniec zabawy przybył oczekiwany z niecierpliwością przez wszystkie dzieci święty Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od niego w tym dniu paczki
 ze słodyczami, a na koniec zatańczyły z Mikołajem i zaprosiły go do siebie za rok.

Do pomocy w zorganizowaniu imprezy przyłączyli się również rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech kanapki,  ciastka oraz napoje chłodzące, które cieszyły się
w tym dniu największym powodzeniem.

Zabawa choinowa przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

K. Charkot