Przedszkolaki w pijalni czekolady

Dnia 1 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady "Solidarność" w Lublinie.

Przedszkolaki poznały historię czekolady oraz proces powstawania czekolady "od ziarenka do tabliczki ". Mogły również spróbować różnych rodzajów i smaków czekolady. Niektóre łasuchy nie oparły się nawet czekoladzie gorzkiej. Dzieci w ramach warsztatów edukacyjnych same wykonywały czekoladowe smakołyki : torcik i lizaki, które dekorowały z wielkim zapałem i wyobraźnią by później te dzieła zabrać do domu.
Po skończonej pracy każdy uczestnik dostał dyplom Mistrza Czekolady. Jak się okazało czekolada wzmaga apetyt, ponieważ po jej degustacji wszystkie dzieci udały się na pyszne przekąski do Mc Donalda.
Z pewnością ten słodki "czekoladowy dzień" na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.