POZNAJEMY SWOJE OKOLICE

POZNAJEMY SWOJE OKOLICE

Dziesiątego października 2013 r. uczniowie z klasy drugiej gimnazjum udali się na  rajd rowerowy. Pomysłodawcą tej wyprawy była nasza wychowawczyni pani Danuta Hus. Opiekunem zgodziła się zostać  pani Małgorzata  Pomijan. Przy pięknej pogodzie, która tego dnia wyjątkowo nam sprzyjała, i w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę po czterech godzinach lekcyjnych.  Trasa rajdu była bardzo ciekawa i dla większości uczniów nieznana. Mimo ładnej pogody, pech nas nie omijał. Już na początku wyprawy spadł Patrykowi Pokorze łańcuch z roweru. Na szczęście koledzy z klasy mu pomogli. Więc już spokojnie udaliśmy się w kierunku Widniówki, następnie polami dojechaliśmy do Latyczowa. Trochę się kurzyło na polnych drogach i niektórzy wyglądali zabawnie, jakby nie myli się przez kilka dni. Na końcu dojechaliśmy do Orłowa Murowanego, gdzie  podziwialiśmy zespół pałacowy, szkoda tylko, że w tak opłakanym stanie. Przykro było patrzeć, jak marnuje się taka budowla, która świadczy o dawnej świetności naszego regionu. Może znajdzie się kiedyś ktoś, kto odrestauruje go? Potem udaliśmy się do źródełka, którego, według legendy, woda ma moc lecznicą. Damian Żeliszczak zmoczył sobie włosy na głowie, wierzy, że są w niej ukryte jakieś uzdrawiające moce. Podczas całej wyprawy uczestnicy rajdu mieli okazje zobaczyć  ciekawe miejsca pod względem przyrodniczym i krajobrazowym,  np. stare rosnące dęby.   Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną, kiedy byliśmy już na moście w Wale,  tym razem Damianowi zepsuł się rower i to tak poważnie, że nie mógł on nawet go prowadzić. I gdyby nie pomoc  naszego Kubusia Kalmana, który swoimi sprawnymi rączkami częściowo naprawił rower, pewnie Damian musiałby dzwonić po kogoś z samochodem. A tak mógł choć go prowadzić. Na szczęście do domu miał już tylko ze dwa kilometry. Cała wycieczka dostarczyła nam  wielu niezapomnianych wrażeń. Szkoda tylko, że część klasy pozostała w szkole. Może na wiosnę będzie lepiej? Liczymy, że wówczas zorganizujemy kolejny rajd a nasi chłopcy będą mieć sprawniejsze rowery i kondycję. Mamy nadzieję, że pomoże im w tym cudowna woda ze źródełka.   

Kasia Korszla, Dominika Hubala, Sylwia OsinaJklasa II gimn