Duży czyta małemu

Już po raz kolejny uczniowie klasy VI, VII i gimnazjum głośno czytali bajki młodszym kolegom.

W dniu 19 grudnia uczniowie klas I-III wysłuchali czytanej z podziałem na role baśni Janiny Porazińskiej pt „O dwunastu miesiącach”. Lekturze towarzyszyła oprawa wizualna, którą przygotował Mateusz Szewczak uczeń klasy II gimnazjum.

Głośne czytanie w przedszkolu odbyło się 20 grudnia. Dzieci z grupy „Pszczółki” słuchały bajki Heleny Bechlerowej pt „O lisim ogonie”. Grupa „Sówek” usłyszała bajkę Ewy Szelburg-Zarembiny zatytułowaną „Śniegowa dziewczynka”. Czytający poprzez zastosowanie rekwizytów upodobnili się do swoich postaci. Sprawiło to, że odbiór tekstów stał się dla dzieci ciekawszy.

Mali odbiorcy uważnie wsłuchiwali się w treść czytanych lektur, aby później wykazać się ich znajomością.