Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

W naszej szkole gościliśmy grupę „ Zaelektryzowani” z niecodzienną lekcją przyrody pt: „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”.

Prezentowany program był niezwykle ciekawy, animatorzy starali się, aby przekazać wiedzę naszym uczniom, którzy z zainteresowaniem obserwowali doświadczenia. Zaprezentowali uczestnikom efektowne eksperymenty fizyczno - chemiczne, m.in. z rurą Bernoullego i lewitującymi piłkami. Uczniowie obserwowali właściwości metanu i mieszanki propan butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla. Największą popularnością cieszyły się zabawy z helem oraz propan butanem. Nie zabrakło również ognia i wybuchów. Treści spektaklu były humorystyczne, a uczniowie bawiąc się zdobywali wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii.

Wszystkie eksperymenty były dostosowane do wieku uczniów i bardzo ich zainteresowały. Wielu uczniów miało możliwość wzięcia udziału w eksperymentach i bezpośredniego zetknięcia się ze światem zjawisk przyrodniczych, znakomicie się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z tymi naukowymi magikami, a nasi uczniowie jeszcze z większą chęcią będą zagłębiać wiedzę i przeprowadzać doświadczenia na lekcjach przyrody, fizyki i chemii.