Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.
Z tej okazji, 7 listopada, uczennice gimnazjum z nauczycielem biblioteki i wychowawczyniami przedszkola zabrały przedszkolaków w podróż  do „Krainy bajek i baśni”. Dzieciaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy III szkoły podstawowej. Następnie odwiedziły „Królową Śniegu” i  „Kopciuszka”. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma. Baba Jaga czarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki sprawnie wykonywały zadania i odgadywały zagadki za co otrzymywały nagrody. Wszyscy byli szczęśliwi i radośni podczas wspólnej zabawy.