Spotkanie z teatrem

W dniach 16 i 17 października 2017 roku w Krasnostawskim Domu Kultury uczniowie naszej szkoły mieli okazję zetknąć się z teatrem. W spektaklach trwających ponad godzinę zagrało pięcioro aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dzieci z klasy IV, V i VI szkoły podstawowej obejrzeli spektakl, który był powieścią o rycerstwie pt. „Lwie Serce”. Mieli okazję zobaczyć na scenie elementy baśni literackiej i średniowiecznej sagi rycerskiej. Zaś losy bohaterów wzruszały, rozwijały wrażliwość i empatię młodych widzów. A nade wszystko uczyły, jak ważnymi wartościami w życiu każdego człowieka są zachowanie własnego człowieczeństwa, godności osobistej i honoru.

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Szukając Graala”. Dzięki temu zapoznali się z motywem rycerza w literaturze. Zobaczyli współczesną historię, przeplatającą się ze średniowieczną opowieścią o rycerzu. Dzięki temu zabiegowi mogli poznać wartości, które łączą odległe epoki. Zobaczyli, że kodeks rycerski oraz idee mogą być stosowane także dzisiaj. A to, co jest najważniejsze w życiu jest trwałe i ponadczasowe, bez względu na zmieniający się wciąż świat. Dodatkowo po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez aktorów na temat gry aktorskiej, ruchu scenicznego, mimiki i gestykulacji na scenie. Mogli się przekonać, że być aktorem nie jest wcale tak łatwo.