Dzień głośnego czytania – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

29 września  to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Ogłoszono je  w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji społeczność naszej szkoły poświęciła kilka chwil „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, które zostało ogłoszone  lekturą Narodowego Czytania.

 

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, Krzysztof Kowalczyk, zapoznając zebranych z obszernym fragmentem opisującym wnętrze słynnej bronowickiej chaty. Uczniowie zaś wcielili się w wybranych bohaterów dramatu: Kacper Szyszka – Czepiec, Adam Błędkowski – Dziennikarz, Wiktoria Siembiga – Radczyni, Aleksandra Roman – Haneczka, Ewelina Perestaj – Zosia, Michał Kowalczyk – Ksiądz, Patryk Podgórski  - Pan Młody, Alicja Kulczyńska – Panna Młoda, Isia, Joanna Krzyżanowska – Gospodyni i Patryk Kuźmicki – Chochoł.

Dzięki uprzejmości KDKu nasi lektorzy mieli piękne krakowskie stroje. Lekturze towarzyszyła też oprawa wizualna nawiązująca do „Wesela”.