IV Festiwal KMO Polski Wschodniej

W dniu 19 maja 2017 roku 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie z Klubu Młodego Chemika  wraz z  opiekunem Danutą Hus uczestniczyło w IV Festiwalu KMO Polski Wschodniej.

Festiwal odbywał się w Depułtyczach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Uczniowie prezentowali po kilka doświadczeń chemicznych. Głównymi odbiorcami tych pokazów były przedszkolaki z chełmskich przedszkoli, a także uczniowie szkół i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz zaproszeni goście. Największe zainteresowanie wzbudził eksperyment wulkan, węże faraona , lampki - lawy, skaczące jajko, ciecz nienewtonowska, szczekający gaz.

Członkowie KMO z naszej placówki  brali także udział w spotkaniach i warsztatach w laboratoriach Centrum Studiów Inżynieryjnych oraz Centrum Lotniczym PWSZ, zdobyli nową wiedzę z zakresu aeronautyki  i historii lotnictwa.


Festiwal przebiegał w miłej atmosferze, doskonałych warunkach, był bardzo dobrze przygotowany. Wszyscy nasi uczniowie wrócili zadowoleni, gotowi do wykonywania dalszych eksperymentów i prezentowania ich szerszej publiczności.