WITAJ MAJ. 3 MAJ!

Dnia 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Pomijan, Anny Wrony i Leszka Darmochwała, przygotowali dla społeczności szkolnej część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Młodzi aktorzy zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą Polski w tamtym okresie oraz przybliżyli nam fakty z przeszłości ważne nie tylko dla Polski, ale i dla Europy. Na koniec zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała za przygotowanie akademii, podkreślając znaczenie symboli narodowych (flagi, godła i hymnu) dla wszystkich Polaków.