III Gimnazjum na Walentynkowym Pikniku Edukacyjnym

14 lutego 2017 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się pierwszy Walentynowy Piknik Edukacyjny. Miał on na celu przybliżenie gimnazjalistom z klas III oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 oraz zaprezentowanie szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego, czyli I LO im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, ZSP nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie, ZSP nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie i ZSP w Żółkiewce.

Podczas Pikniku uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z bieżącą pracą szkół ponadgimanazjalnych oraz uzyskać informacje o planowanych kierunkach kształcenia. Wszyscy otrzymali Informator o szkołach ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego, odwiedzali stoiska szkół, oglądali prezentacje, mogli wziąć matgeriały promocyjne. Dodatkową atrakcją było przedstawienie teatralne, będące wspólnym dziełem uczniów szkół ponadgimnazjalnych i Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie (zdjęcia z przedstawienia). Nasi uczniowie brali udział w Pikniku zarówno jako aktorzy (a raczej trzy aktorki - brawo dziewczyny), jak też jako uczestnicy