Projekty gimnazjalne

Dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 17 odbyły się projekty gimnazjalne klasy II gimnazjum . Jeszcze we wrześniu uczniowie podzielili się na trzy grupy oraz wybrali przedmioty takie jak : biologia , WOS i geografia . Od września grupy przygotowywały się do tego wydarzenia. Agnieszka , Alicja, Oliwia i Wiktoria przygotowywały projekt z biologii. Ich opiekunem była Pani Iwona Karpińska. Adam, Daniel i Krystian przygotowywali  projekt z WOS- u pod opieką Pani Anny Wrony.

Ostatnia grupa w składzie: Kuba, Robert, Patryk i Patryk przygotowywali projekt z geografii. Służył im pomocą Pan Krzysztof Błaszczak. Dziewczyny wystąpiły jako pierwsze i omówiły „ Tajemnice ludzkiego ciała”, wykonały prezentację, cztery plakaty, kamerę obscura oraz tekst źródłowy. Po nich wystąpiła grupa z WOS- u . Przedstawiła „Trójpodział władz w Polsce”. Przybliżyli system Polskiej władzy. Oni również  wykonali prezentację , a oprócz tego mieli dwa plakaty i strój radcy prawnego. Potem sprawdzili, co słuchacze zapamiętali z ich wykładu i zwycięzców nagrodzili prezencikami. Po ich występie zaprezentowała się ostatnia grupa, która przygotowała projekt zatytułowany  „Podróż koleją Transsyberyjską” .

Chłopcy przygotowali dwie makiety i prezentację multimedialną . Na koniec podsumowaliśmy nasze występy. Gośćmi specjalnymi byli rodzice oraz Pani Dyrektor , która na zakończenie zabrała głos i podziękowała rodzicom i młodszemu koledze  Patrykowi  za przybycie, a opiekunom za pomoc uczniom. Rozeszliśmy się z uśmiechem na twarzy.


Wiktoria Siembiga