Fabryka Bombek Choinkowych

Dzieci z klas I -IV wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych do Nowej Dęby. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.

Zwiedzanie obejmowało cały proces twórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki można spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombki. Mieliśmy też okazję oglądać różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła. Dzieci brały też udział w warsztatach, dzięki którym własnoręcznie ozdobiły bombkę choinkową.


Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombkę z własnym imieniem oraz tą, którą sami ozdabiali podczas warsztatów.


Z torbami pełnymi ozdób świątecznych wróciliśmy do domu.