Pasowanie pierwszaków

22 listopada 2016 r. miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Najmłodsi z naszej uczniowskiej braci zostali pasowani na uczniów i weszli do szkolnej społeczności. Blasku, powagi i świetności dodawali uroczystości zaproszeni goście, którzy przyszli żeby obserwować zmagania pierwszaków. Byli to: Dyrektor Zespołu nr 3, Pani Danuta Bąk, wychowawczyni klasy drugiej wraz z uczniami oraz starsi koledzy i koleżanki, którzy wprowadzali pierwszaków w ,,szkolny świat”.

Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć również najmilszych dziecięcemu sercu osób – ich rodziców, którzy z dumą i niekiedy ,,łezką w oku’’ obserwowali występy swoich pociech. W czasie uroczystości pierwszaki miały okazję zaprezentować to, co już potrafią, a przede wszystkim starały się udowodnić wierszem i piosenką to, iż szkoła nie jest dla nich straszna.

Potem nastąpiła uroczysta chwila na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Dzieci powtarzały za wychowawczynią tekst ślubowania, a Pani Dyrektor dokonała ceremonii pasowania każdego pierwszaka wielkim ołówkiem. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci elementarzy do nauki literek. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała pierwszakom i życzyła im sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

K. Charkot