CHARYTATYWNIE I EKOLOGICZNIE

         Na terenie szkoły w trakcie całego roku szkolnego prowadzone są zbiórki baterii, makulatury i plastikowych nakrętek koordynowanych przez Samorząd Uczniowski wraz z uczniami koła wolontariatu, a także przy wsparciu nauczycieli przedszkola oraz klas I – III. Koniec roku to okres wzmożonej aktywności na polu charytatywnym oraz czas podsumowań. Spróbujmy więc podsumować.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH

W grudniu przekazaliśmy do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie ponad 13 worków nakrętek plastikowych. Nakrętki zbierane były przez przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Wielkie podziękowania uczniom klasy V za pomoc w pakowaniu worków.

Zachęcamy do dalszej zbiórki zakrętek, gdyż nie jest ona trudna, a przy okazji można pomóc dzieciom i dbać o środowisko naturalne – każdy pojemnik pozbawiony zakrętki zajmuje mniej miejsca na wysypisku śmieci, gdyż można go łatwiej zgnieść. Od następnego roku szkolnego będziemy również zbierać tzw. dobry plastik.

Już niedługo więcej informacji na gazetce szkolnej.

ZBIÓRKA BATERII

         Na początku stycznia przekazaliśmy Polskiej Korporacji Recyklingu prawie 50 kg zużytych baterii. Pojemniki na baterie znajduje się na II piętrze oraz w przedszkolu. Baterie są odpadem niebezpiecznym zawierającym wybrane metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć oraz cały szereg substancji toksycznych lub żrących, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska i są niebezpieczne dla naszego organizmu. W przypadku przedostanie się do niego wywołują choroby nerek i dysfunkcje różnych układów np.: pokarmowego i nerwowego. Niektóre występujące w bateriach surowce da się odzyskać i ponownie użyć przy odpowiednim przetworzeniu.

GÓRA GROSZA

         Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Tegoroczna XVI edycja została przeprowadzona pod koniec listopada i na początku grudnia. W tym roku udało się zebrać 239,58 złotych i 63 euro centy czyli każdy nasz uczeń i przedszkolak statystycznie wrzucił 1,53 zł. Jest to nasz najlepszy wynik w ostatnich latach. Pieniądze zostały wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej, która jest tegorocznym partnerem akcji. W tym roku zostaną one przeznaczone na dzieci wychowujące się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Wielkie podziękowania dla wszystkich ofiarodawców oraz dla uczniów klasy V i VI, którzy pomagali w sortowaniu i liczeniu monet.

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Uczniowie Zespołu nr 3 Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krasnymstawie oraz dzieci z sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Krasnystaw brały udział w wielkiej zbiórce cukierków dla dzieci w szpitalach pod hasłem „Nie bądź sknera daj cukiera” organizowanej przez Fundację „Dr Clown”. Zebraliśmy i przekazaliśmy przedstawicielom fundacji 19,7 kg cukierków, które trafiły do małych pacjentów szpitali.

 

JESZCZE RAZ PODZIEKOWANIA DLA WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW I OSÓB, KTÓRE ZAANGAŻOWAŁY SIĘ W ZBIÓRKI.

OPIEKUN SU

Krzysztof Błaszczak