Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Prawie 1oo lat temu -11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu –Polski, który przez lata był zawłaszczony przez Rosję, Prusy i Austrię.

Z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV oraz II i III gimnazjum pod kierunkiem pani Roberty Hys, przy współudziale pani Agnieszki Jasińskiej, pani Anny Wrony i pana Leszka Darmochwała. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno –muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne losy naszej Ojczyzny i jej drogę do niepodległości.

Ta akademia stała się lekcją patriotyzmu dla nas wszystkich. Uświadomiła nam, że myśląc o przyszłości, powinniśmy pamietać o przeszłości, o tych wszystkich, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Nie możemy zapomnieć o walecznej i dumnej historii naszej Ojczyzny.