Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie mistrzem województwa lubelskiego w BRD

24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się 45 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie i Chełmie, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Lublinie.

Zawody miały na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako środka transportu.

W konkursie udział wzięli uczniowie z 20 powiatów województwa lubelskiego rywalizując w następujących konkurencjach: test wiedzy i skrzyżowania, jazda po sprawnościowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda po miasteczku rowerowym.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej,
a także przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego i organizatorzy.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Głównym bohaterem dnia okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie, która po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzostwo województwa w kategorii młodszej oraz III miejsce w grupie starszej. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej w grupie I wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z „Trójki”.

Wyniki drużynowe:

I grupa wiekowa:

I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krasnymstawie,
w składzie: Aleksandra Dziedzic, Kinga Świdnik, Kamil Ołówka i Wiktor Flis

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Miączynie,

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Kocudzy.

II grupa wiekowa:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Korczowie,

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Miączynie,

III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krasnymstawie,

W składzie: Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Karol Dziedzic.

Wyniki indywidualne:

I miejsce: Kamil Ołówka

II miejsce: Kinga Świdnik

III miejsce: Wiktor Flis

Uczniów do turnieju przygotowywał nauczyciel Paweł Haładyj, który szczególną wagę przywiązuje do edukacji komunikacyjnej i bezpieczeństwa swoich podopiecznych.

Jako zwycięzcy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie będą reprezentować województwo lubelskie, powiat i gminę Krasnystaw na 45 Finale Ogólnopolskim Turnieju BRD, który odbędzie się w Tarnawie Dolnej woj. małopolskie.

galeria