XX Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”

15 czerwca 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się wręczenie nagród w XX Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na terenie biblioteki. Na początku dyrektorka biblioteki powiedziała przywitała wszystkich i powiedziała do zgromadzonych kilka słów na temat idei samego konkursu,

który był skierowany do uczniów klas czwartych z całego Powiatu Krasnostawskiego. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej klasy IV. W tym roku szkolnym w kategorii literackiej laureatami zostali: Alicja Kilian za swoją „Legendę o powstaniu wsi Wiśniów” i Szymon Charkot za „Legendę o Królu Siennickim”, wyróżnienia w tej kategorii uzyskała Kinga Świdnik za „Legendę o kapliczce na Krakowskim Przedmieściu” i Kamil Ołówka, który napisał „Legendę o powstaniu wsi Zażółkiew”, zaś w kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymała Milena Porębska, która wykonała pracę do legendy: „O zatopionym kościele”.

Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych dodatkowym wyróżnieniem dla nagrodzonych uczestników konkursu jest to, że ich prace zostały opublikowane w zbiorku, który wydała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Poza tym ukażą się one jeszcze w najbliższym czasopiśmie kulturalno-literackim „Nestor”. Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego Małgorzata Wit i nauczycielka plastyki Agnieszka Jasińska. Uroczystość podkreśliły swoimi piosenkami dziewczynki na co dzień uczęszczające na zajęcia wokalne do Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie.

Na zakończenie na uczniów czekał słodki poczęstunek. Korzystając także z ładnej pogody i chwili wolnego czasu, uczniowie udali się na sesję zdjęciową na dziedziniec przy bibliotece i do pobliskiego parku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

galeria