Powiatowy Konkurs Filmowy „Inspiracje Filmoteką Szkolną”

25 kwietnia 2023 roku odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie finał XXI Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”, organizowany przez opiekuna MDKF „Iluzjon” oraz nauczyciela j. polskiego i edukacji filmowej w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, panią Ewę Magdziarz.

W sali gimnastycznej II LO w obecności wicedyrektor szkoły oraz wielu różnych i znamienitych gości (np. Pani poseł Teresa Hałas), zgromadzonych uczniów i nauczycieli, odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań.

Jak co roku konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Krasnystaw. Uczniowie mieli do wyboru nakręcenie krótkiego filmu, wykonanie plakatu filmowego lub napisanie scenariusza do wybranych filmów z pakietu „Filmoteki Szkolnej”. W tym roku do konkursu zgłosiło się pięciu uczniów: Jaś Sadlak z klasy VII, który wykonał prezentację fotograficzną oraz dziewczyny z klasy VIII: Oliwka Mazurek, Lena Jankowska, Wiktoria Dunaj i Klaudia Żuk, które wykonały plakaty filmowe do zalecanych w tym roku filmów konkursowych. Dwie uczennice z klasy VIII zajęły odpowiednio I i III miejsce: Klaudia Żuk za plakat do filmu „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego i Wiktoria Dunaj – plakat do filmu „Fotel” w reżyserii Daniela Szczechury. Wszyscy uczniowie byli przygotowywani pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, pani Małgorzaty Wit.

Gratulujemy naszym uczennicom tak dużego sukcesu, konkurs potwierdził ich talent artystyczny. Mamy nadzieję, że tegoroczny wynik zachęci innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Zapraszamy do galerii.

galeria