Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej

6 kwietnia odbył się w Żółkiewce Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej Zbigniewa Dmitrocy. Udział w nim wzięło 105 uczestników z gmin powiatu krasnostawskiego i nie tylko, byli też recytatorzy z Nielisza czy Świdnika.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Antek Charkot i Jan Psujek oraz uczennice klasy II Maja Bojarska i Marcelina Król. Poziom był bardzo wysoki a konkurs trwał 6 godzin.

Komisja wyłoniła laureatów w różnych kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły Maja i Antek zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, dzieci poznały osobiście autora wierszy które deklamowały, mogły z nim zrobić sobie zdjęcie i uzyskać autograf. Przekonały się, że poeci lokalni są tak samo wartościowi jak Ci z wielkich miast. Była to też doskonała okazja do popularyzacji poezji dziecięcej Pana Dmitrocy oraz przekonanie, że słowo w dzisiejszym czasie ma wielką wartość.

galeria