Dzień Samorządności i apel poświęcony Świętemu Patrykowi

Dnia 21 marca w naszej szkole odbyły się obchody “Dnia Samorządności”. Plan dnia, ustalony przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną na czele z panem Dyrektorem, zawierał wiele atrakcji.

Nasze obchody zaczęliśmy od apelu poświęconemu Świętemu Patrykowi i Irlandii, gdyż tradycją naszej szkoły stało się włączanie uroczystości Dnia Świętego Patryka do obchodów Dnia Samorządności. Uczniowie mieli okazję poznać kilka informacji o życiu patrona Irlandii. Posłuchali piosenki o znanym, z wielu opowieści, skrzacie Leprechaunie, który ukrywa swoje złoto na końcu tęczy. Dowiedzieli się również wielu zaskakujących faktów o samej Irlandii, zwanej Szmaragdową Wyspą. Na zakończenie chętni uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Leprechaunem i jego złotem.

Po apelu uczniowie mogli sami decydować o sposobie spędzania czasu. Wybierali pomiędzy karaoke, tenisem a grami planszowymi. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o wiośnie. Na szkolnym boisku toczyły się rozgrywki w piłkę siatkową, podczas których uczniowie rywalizowali między sobą o jak najlepszy wynik dla klasy.

Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy!

Szkolny Samorząd Uczniowski

galeria