Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Programuję z PixBlocks"

W tym roku szkolnym nasi uczniowie podczas lekcji informatyki korzystali z aplikacji PixBlocks, która wprowadza do programowania blokowego oraz programowania w Python. Następnie chętni uczniowie brali udział w 5 edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych programistów „Programuję z PixBlocks 2022/2023”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży, popularyzacja programowania, popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych, wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Sieci. Udział w konkursie i wykonanie kolejnych zadań konkursowych przez uczniów było dla nich świetną nauką, zabawą i niezapomnianym doświadczeniem.

dyplom mai d

700Skan ph