Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

Zwiedzanie fabryki ozdób choinkowych rozpoczęliśmy od pięknego miejsca zwanego wzorcownią, w której znajduje się ok. 6000 sztuk unikatowych bombek choinkowych. Dzieci zobaczyły cały proces produkcji szklanych ozdób choinkowych zaczynając od dmuchalni szkła, gdzie w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki tworzyli przepiękne bombki.

Dzieci oglądały produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach. Szklane ozdoby trafiły do gorącej wody, w której poddawane były srebrzeniu. Następnie bombka trafia do lakierni, gdzie była zanurzona w lakierze o odpowiednim kolorze i dzięki temu przybiera warstwę gładką lub matową. Ostatnim etapem w produkcji bombek było dekorowanie.

Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się warsztaty, na których każdy mógł samodzielnie udekorować swoją bombkę. Na pamiątkę wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie wykonane szklane ozdoby. Przed powrotem do szkoły każde dziecko otrzymało ciepłą herbatę i rogalik seven days.

Na terenie fabryki znajdował się również sklep firmowy, gdzie można było zakupić wiele różnorodnych, unikatowych bombek.

galeria